Pokračujeme ve výčtu těch nejpopulárnějších stylů. Pojďme se podívat na elegantní styl bydlení Angličanů a na světlý a útulný styl bydlení pocházející ze severu, skandinávský styl bydlení …

Anglický styl

Náročný, ale okouzlující

Je založen na interiéru, kde je mnoho nábytku a mnoho doplňků, ale nikdy nepůsobí přeplácaně.  Anglický styl je velmi oblíbený především pro svou eleganci, krásu a pohodlí, které poskytuje. Hodí se pro lidi, kteří nejsou minimalisté, naopak chtějí interiér, který okouzlí každého, kdo do něj vstoupí.

Kam se hodí?

Hodí se především do domů, protože vyžaduje dostatek prostoru a jedna z jeho charakteristik je velký krb s římsou, kde jsou vystaveny rodinné fotografie. Na stěnách by měly být výrazné tapety. Ideální podlahou pro anglický styl jsou tmavší parkety pokryté  kvalitními koberci.

Nábytek

U tohoto stylu rozhodně nešetřete nábytkem. Ten by měl být z tmavšího dřeva v klasickém anglickém stylu. Tento styl vyžaduje mnoho pohodlného sedacího nábytku, odkládacích stolků a dalšího. U anglického stylu bydlení neexistuje, že není, kam se posadit nebo si odložit šálek s čajem.

Barvy a dekorace

Tento styl není vyhraněný barvami nebo vzory, ale rozhodně se musí udržet elegance a vše k sobě musí ladit. Doplňků by v interiéru mělo být hodně. Rodinné fotografie, stylové lampy, svícny a nádherný čajový servis, to je jen malý výčet toho, na co by se nemělo zapomenout, aby výsledkem byl okouzlující anglický styl bydlení.

Skandinávský styl

Světle, útulně a s lehkostí

Za poslední roky si tento styl získal mnoho obdivovatelů. Skvěle totiž hodí pro člověka, který má rád útulnost, ale nechce to s doplňky přehánět. Protože tento styl pochází ze severu, kde je světla málo, dává na něj velký důraz. Interiér ve skandinávském stylu je velmi světlý, obsahuje mnoho světlých barev a zaměřuje se na mnoho forem osvětlení. Budiž světlo!

Kam se hodí?

Je jedno, zda to bude dům nebo byt, ale prostor by měl mít bílé stěny a podlaha by měla být v dekoru světlého dřeva. Bílá je barvou skandinávského stylu, ale volit by se měla v teplém podtónu, aby se zamezilo studenému dojmu z celého interiéru.

Nábytek

Opět se volí světlé dřevo, především z břízy a borovice. Skandinávský styl sice klade důraz na přírodní materiály, ale lze jej oživit třeba plastovými designovými židlemi nebo papírovými lustry. Nábytek je ale vždy minimalistický, designově velmi čistý, s jednoduchými liniemi.

Barvy a doplňky

Bílá je vždy základní barvou, která se kombinuje s dalšími světlými barvami jako je světle šedá, světlounce modrá nebo béžová. Pokud se jedná o tmavší barvy, často se zde využívá kontrastu mezi bílou a černou. Doplňků v interiéru ve skandinávském stylu není mnoho, ale důraz se klade na kvalitu. Doplňky musí být nadčasové a kvalitní. Protože je na severu zima, tento styl umožňuje mnoho polštářů a přikrývek, často s geometrickými vzory. Velký důraz se klade na osvětlení. Interiér by měl mít stropní, stolní i podlahové osvětlení, které je opět v minimalistickém designu a vzájemně k sobě ladí. Tento styl je otevřený i k experimentům a kombinacím nového se starým. Vždy však pamatujte na to, že to musí působit nenuceně a vzdušně.

Náš TIP na závěr: