Pokračujeme ve výčtu těch nejpopulárnějších stylů. Pojďme se podívat na elegantní styl bydlení Angličanů a na světlý a útulný styl bydlení pocházející ze severu, skandinávský styl bydlení …

Anglický styl

Náročný, ale okouzlující

Je založen na interiéru, kde je mnoho nábytku a mnoho doplňků, ale nikdy nepůsobí přeplácaně.  Anglický styl je velmi oblíbený především pro svou eleganci, krásu a pohodlí, které poskytuje. Hodí se pro lidi, kteří nejsou minimalisté, naopak chtějí interiér, který okouzlí každého, kdo do něj vstoupí.

Luxusní a pohodlný obývací pokoj v anglickém stylu.

Kam se hodí?

Hodí se především do domů, protože vyžaduje dostatek prostoru a jedna z jeho charakteristik je velký krb s římsou, kde jsou vystaveny rodinné fotografie. Na stěnách by měly být výrazné tapety. Ideální podlahou pro anglický styl jsou tmavší parkety pokryté  kvalitními koberci.

Nábytek

U tohoto stylu rozhodně nešetřete nábytkem. Ten by měl být z tmavšího dřeva v klasickém anglickém stylu. Tento styl vyžaduje mnoho pohodlného sedacího nábytku, odkládacích stolků a dalšího. U anglického stylu bydlení neexistuje, že není, kam se posadit nebo si odložit šálek s čajem.

Barvy a dekorace

Tento styl není vyhraněný barvami nebo vzory, ale rozhodně se musí udržet elegance a vše k sobě musí ladit. Doplňků by v interiéru mělo být hodně. Rodinné fotografie, stylové lampy, svícny a nádherný čajový servis, to je jen malý výčet toho, na co by se nemělo zapomenout, aby výsledkem byl okouzlující anglický styl bydlení.


Skandinávský styl

Světle, útulně a s lehkostí

Za poslední roky si tento styl získal mnoho obdivovatelů. Skvěle totiž hodí pro člověka, který má rád útulnost, ale nechce to s doplňky přehánět. Protože tento styl pochází ze severu, kde je světla málo, dává na něj velký důraz. Interiér ve skandinávském stylu je velmi světlý, obsahuje mnoho světlých barev a zaměřuje se na mnoho forem osvětlení. Budiž světlo!

Světlý a útulný obývací pokoj v jedinečném skandinávském stylu.

Kam se hodí?

Je jedno, zda to bude dům nebo byt, ale prostor by měl mít bílé stěny a podlaha by měla být v dekoru světlého dřeva. Bílá je barvou skandinávského stylu, ale volit by se měla v teplém podtónu, aby se zamezilo studenému dojmu z celého interiéru.

Nábytek

Opět se volí světlé dřevo, především z břízy a borovice. Skandinávský styl sice klade důraz na přírodní materiály, ale lze jej oživit třeba plastovými designovými židlemi nebo papírovými lustry. Nábytek je ale vždy minimalistický, designově velmi čistý, s jednoduchými liniemi.

Barvy a doplňky

Bílá je vždy základní barvou, která se kombinuje s dalšími světlými barvami jako je světle šedá, světlounce modrá nebo béžová. Pokud se jedná o tmavší barvy, často se zde využívá kontrastu mezi bílou a černou. Doplňků v interiéru ve skandinávském stylu není mnoho, ale důraz se klade na kvalitu. Doplňky musí být nadčasové a kvalitní. Protože je na severu zima, tento styl umožňuje mnoho polštářů a přikrývek, často s geometrickými vzory. Velký důraz se klade na osvětlení. Interiér by měl mít stropní, stolní i podlahové osvětlení, které je opět v minimalistickém designu a vzájemně k sobě ladí. Tento styl je otevřený i k experimentům a kombinacím nového se starým. Vždy však pamatujte na to, že to musí působit nenuceně a vzdušně.

Náš TIP na závěr:

Kde levně sehnat doplňky a dekorace, které doplní váš stylový domov? Dozvíte se v našem článku ZDE.

Toužíte po minimalismu v bydlení? Nejspíš Vás osloví puristický styl bydlení, o kterém píšeme v článku ZDE.