A je tu rok 2020! Všem našim čtenářům přejeme, aby byl šťastný, úspěšný a stylový. A jako každý rok, i letos startujeme nový rok s Institutem Pantone, který vyhlašuje barvu roku. Ta pak ovlivňuje módu, umění i interiérový design. V roce 2018 to byla ultra sytá fialová, v roce 2019 krásná korálová a v roce 2020 … 

Barva pro pohodový start nového desetiletí

Barvou roku 2020 vyhlásil Institut Pantone odstín číslo 19-4052, který nese název Classic Blue. Jedná se o klasickou tmavší modrou. Je to barva neformálních pánských obleků, borůvek, hlubokých vod i zamračené oblohy.

A hlavně je to barva, kterou podle Pantone všichni milujeme. Jedná se o odstín, který je velmi elegantní ve své jednoduchosti. Modrá je navíc barvou důvěry a tento odstín Pantone považuje za vyjádření stálosti, jistoty, zdravé sebedůvěry, vzájemného napojení a tolik potřebného vnitřního klidu. Vstupujeme do nové dekády a začátky něčeho nového bývají vždy nejisté.  Proto je tato barva přesně to, co podle Pantone Institutu společnost potřebuje. No nezní to všechno krásně? 

Koukněte se na Instagram odborníků na barvy …

Klasická modrá v interiéru

Líbí se vám barva roku 2020 a přemýšlíte, jak ji zakomponovat do vašeho stylového domova? Pak zde se zde můžete inspirovat. Prozradíme vám, co radí přední interiéroví designéři.


Interiérový designér Jared Epps radí použít tmavý odstín modré jako doplňkovou barvu pro výmalbu. Do některých interiérů se ale může Classic Blue hodit i jako hlavní barva výmalby. Záleží na mnoha faktorech. A hlavně na vkusu a potřebách majitelů.


Tato kuchyňská linka je hravou a osobitou kombinací luxusní černobílé pracovní desky, mědi a tmavě modrého odstínu. Designéři se shodují, že z Classic Blue jako primárního odstínu může těžit každý prostor. Tedy i kuchyň. 


Luxusní barva roku 2020 umí ozvláštnit i jinak nudnou a obyčejnou bílou koupelnu.


Elegantní modrá vypadá kouzelně na velkých kusech nábytku, především pokud jsou sametové. Zde je velká sametová pohovka doplněna teplými barvami.


Ve stejném bytě jako sametová pohovka se nachází i koberec inspirovaný kožešinou a v odstínu Classic Blue. Opticky má oddělit kuchyň od jídelny s obývacím pokojem. Designér si tak pohrál s různými materiály a texturami velkých a dominantních kousků v rámci celého bytu a chytře pro ně zvolil právě barvu roku 2020.


Pokud si netroufáte koupit velký kus nábytku v odstínu Classic Blue, zkuste do barvy roku 2020 zahalit třeba jen doplňky v ložnici. Stačí nové povlaky na polštáře, přehoz a lampičky.  Tento nadčasový odstín vás tak bude těšit každé ráno. 


Nebojte se barvy roku 2020! 

I když se jedná o velmi výrazný odstín, lidé by se ho neměli bát, shodují se přední interiéroví designéři. Líbí se vám barva roku 2020? Pokud ano, tak se nebojte a pusťte ji k vám domů. 

Zdroj obrázků a inspirace: insider.com