Trendy jsou ve všem. V oblékání, v podnikání, v bydlení a v mnoha dalších oblastech našeho života. Myslíme si, že není nutné se jimi do detailu řídit a pořizovat si věci, které se nám nelíbí, nebo dělat něco, co se nám příčí. Trendy jsou však skvělé pro inspiraci, přinášejí změnu a můžeme si zvolit, které do svého šatníku nebo domova pustíme. Jaké trendy přináší rok 2018 do oblasti bydlení? Inspirujte se v článku, třeba se vám některý trend zalíbí a uděláte si radost něčím novým ve vašem stylovém domově.

Čtyři trendy v oblasti bydlení roku 2018

 

1. TREND je pro milovníky jednoduchosti, jemných barev a snadné údržby

Jsou věci, které nikdy “nevýjdou z módy”. Mezi ně patří dobře střižená bílá košile nebo černé sako, pokud mluvíme o oblasti oblékání. V interiéru je to podobné. Trendy jsou a vždy budou čisté linie, přírodní jemné barvy, nepřekombinovanost, prostě krása v čistotě a jednoduchosti. Velkou výhodou jednoduchých a vzdušných interiérů je i jejich snadná údržba. Pokud vás takový interiér začne nudit, můžete popustit uzdu své fantazii a vyzdobit si jej mnoha dekoracemi. Jednoduchý interiér se skvěle dekoruje, je jako čistý nepopsaný papír, kde můžete vymyslet mnohé a nebude to vypadat “přeplácaně”.

Minimalistická ložnice v přírodních barvách, kde dominují velká okna, která poskytují krásný výhled do přírody. Prostě sen!

Minimalistická ložnice v přírodních barvách, kde dominují velká okna, která poskytují krásný výhled do přírody. Prostě sen!

2. TREND pro ty, kteří milují umění a chtějí, aby jejich domov byl skutečně výjimečný

Trend v oblasti bydlení zaměřený na umění v interiéru nemusí nutně znamenat, že váš domov bude plný obrazů, nejlépe originálů vaší vlastní tvorby. Jde spíše o vyjádření životního postoje a postoje k tomu, co je pro vás hezké, co potěší vaše oči. Tato “vyjádření” v interiéru mohou být různá, jde především o kreativitu a fantazii. Vyjádřete své “já” pomocí 3D tapet, kombinací starého nábytku s moderním, zajímavými kombinacemi barev, originálními obrazy nebo sochami. Fantazii se opět meze nekladou. Pamatujte však, že méně je někdy více, ale nenechte se příliš ovlivit okolím. Nejdůležitější přece je, že se to bude líbit vám.

bydlimstylove-umeni-v-interieru-3Dtapeta

Tapeta, která navozuje pocit, že sedačka stojí přímo nad velkoměstem. To je přece krásné, kreativní a “umělecké” vyjádření, že milujete krásné výhledy na města nebo krajinu …

 

 

3. TREND pro nadšené cestovatele

Třetí trend je krásným příkladem toho, jak se životní styl a trendy z jiných oblastí promítají do oblasti bydlení a interiérového designu. Cestování je nyní velkým trendem, především díky možnosti sehnat skutečně levné letenky. Pro mnohé se cestování stalo běznou součástí života, která se odráží i v jejich domovech, kam se vracejí z cest. Nejde však jen o zarámované pohlednice a mapy světa na stěnách. Trendem je spojit suvenýry z cest s pohodlím přírodních materiálů a uvolněného stylu bydlení s úctou k naší Zemi.  Cestovatelé patří často mezi ty, kteří recyklují a snaží se naši Zemi šetřit. Nejspíš je to dáno tím, že viděli mnoho krás naší nádherné modré planety.

 

4.TREND pro ty, kteří se umí stylově odvázat, je tu “ULTRA VIOLET”

Kde je to místo, které určuje barvu roku? V New Yorku. Konkrétně se jedná o Pantone Color Institute, který každý rok vyhlašuje barvu, která ovlivní módní návrháře, výrobce kosmetiky, ale i všechny, kteří se věnují interiérovému designu.

Barva roku 2018? Ultra violet …

Jak vypadá barva roku 2018? Fialově. Hodně fialově. Jedná se o výrazný, dramatický až provokativní odstín fialové, který se označuje jako “ultra violet”. V západní pop kultuře je tato výrazná fialová barva symbolem individuality, která má dát jednotlivci chuť se odvázat a experimentovat.

Někdo by se mohl takhle výrazné barvy bát, ale když se do interiéru zapojí s citem, vypadá úžasně!

Náš TIP: Ultra fialový trend v oblasti bydlení neznamená, že má váš byt vypadat jako louka plná fialek. Stačí, když si vyberete jeden nebo dva prvky v interiéru, které budou v této velmi dominantní barvě. Na obrázku je to kuchyňská linka, ale může to být sedačka, křeslo nebo jiný kus nábytku.

Jak kombinovat barvy?

Výrazná fialová si velmi dobře “rozumí” s jemnějšími barvami v odstínech světle šedé, smetanové nebo pískové.

 

Můžeme vám nabídnout další “stylové” čtení …

Velmi moderní záležitostí je i patinování nábytku, přečtěte si návod, jak na to – ZDE.

Chystáte se pořídit si nové dekorace do vašeho stylového domova? Pak máme pro vás tipy na nejlevnější dekorace –  ZDE.