Zastáveme názor, že nábytek by měl být kvalitní, nejlépe z masivního dřeva. Kde si však myslíme, že je možné dělat ústupky a pořídit si mnoho malých radostí tak, aby to vaši peněženku příliš nezatížilo, jsou  doplňky a bytové dekorace. V našem článku se dozvíte, jak ještě rychle využít povánoční výprodeje, ale i tipy a návody, jak nakupovat levné dekorace a bytové doplňky během celého roku.

Slevy, kam se podíváš

Polovinu ledna už máme za sebou. Výprodeje startují po Vánocích a trvají většinou do konce ledna. Pokud máte chuť, vyražte do obchodů, protože obchodníci se snaží vyprodat staré kolekce za každou cenu a ceny jsou nyní úplně nejnižší. Samozřejmě, že mnoho věcí už je přebráno, ale stále můžete najít poklady za skoro směšné částky.

Výprodeje bytových doplňků a dekorací

 • Švédský řetězec IKEA nabízí slevy na vybrané výrobky do 17. 1. 2018 nebo do vyprodání zásob. Na e-shopu IKEA se můžete podívat na produkty, které jsou ve slevách na dané prodejně IKEA. Zakoupit si je však musíte osobně.

Ikea produkty ve slevách – džbán 29 Kč, potah na židli 290 Kč, polštář s potahem 199 Kč

 • Značka ZARA je známá svou sítí prodejen s oblečením. V roce 2016 však  vstoupila na český trh do oblasti bytových doplňků a dekorací se svým e-shopem pod značkou ZARA HOME. V roce 2017 vznikla i kamenná prodejna, která je na pražském Chodově, ale značka plánuje další pobočky v České republice. Pokud nejste z Prahy, můžete ulovit pěkné kousky ve slevách on-line ZDE. Doplňky jsou obecně dražší, ale ve slevách se dostanete na zajímavé ceny za kvalitní a originální kousky.
Lampička s podstavcem ve tvaru květu stojí 1 499 Kč. Původní cena byla 2 799 Kč.

Nejlevnější doplňky a dekorace do bytu

Nakupujte se slevami i bez nich. Pokud vás baví „lovit“ levné dekorace a doplňky do bytu po celý rok, pak pro vás máme další dva tipy, kde nakupovat.

Vyražte na nákupy do zahraničí

Irský řetězec obchodů Primark se super levným oblečením nabízí i velmi zajímavé bytové doplňky. Naleznete v něm svíčky, svícny, lampičky, povlečení, polštáře, deky, dekorace na stěny a další bytové dekorace a doplňky. Stejně jako u oblečení, nejedná se o vysoce kvalitní kousky, i když některé se kvalitou vyrovnají i dražším kusům. Jejich nespornou výhodou je, že jsou prostě trendy a zajímavé (můžete vidět i na hlavní fotografii v úvodu tohoto článku).

Stále se mluví o tom, že Primark vstoupí na český trh. Bohužel, zatím se vedení Primark rozhodlo obsadit jiné trhy, především polský, a Česká republika bude tedy muset počkat. Prodejny Primark ale nejsou tak daleko. Pokud jste v okolí Prahy, pak si můžete zajet do Drážďan. Pokud jste z okolí Brna, pak si do Primarku zajeďte do Vídně.

Musíme vás však upozornit, že pokud se rozhodnete vyjet „na lov“ levných bytových doplňků do Primarku, pak pravděpodobně odjedete s několika typickými velkými papírovými Primark taškami, kde nebudou jen bytové doplňky, ale především velká „hora“ oblečení, které jste tam za tu cenu prostě nemohli nechat.

Primark nabízí mnoho polštářů, dek, povlečení, ale i stylovou lampičku. Líbí?

Malé radosti, na které si musíte počkat

AliExpress rozděluje společnost na dvě skupiny. Jedna skupina nadšeně objednává a má Vánoce po celý rok, protože se vždy těší do schránky, kde na ně vykoukne balíček. Při cenách zboží na AliExpressu často ani neví, co v balíčku je, takže se pak jedná o skutečné překvapení. Druhá skupina lidí se AliExpressu bojí, protože mu nevěří. Obavy však nejsou na místě, protože se jedná o obrovské tržiště, kde si zákazníka váží a poskytují mu mnoho záruk. Na AliExpressu nakupuje celý svět, aby si to udržel, nemůže si dovolit problémy s nespokojenými zákazníky.

Pokud budete chtít začít nakupovat na AliExpressu, pak vám postačí jen kreditní karta, kterou můžete platit na internetu a nemáte na ní příliš nízký limit pro online platby. Platba kreditní kartou je rychlá a bezpečná, protože AliExpress má skutečně bezpečný šifrovací systém pro platby. V případě, že vám balíček nedorazí, máte nárok na vrácení celé částky zpět. Pokud se stále bojíte sdělit AliExpressu údaje o vaší kreditní kartě, můžete platit i jinými způsoby (třeba převod na účet) nebo si pořídit kartu, která bude sloužit jen pro platby na AliExpressu, kde budete mít třeba jen 1 000 Kč.

V drtivé většině případů je poštovné zcela zdarma a zboží je velmi levné, protože není zatíženo vysokými daněmi. Existuje několik teorií, proč je poštovné zdarma. Nejpravděpodobnějšími důvody jsou, že balíčky se seskupují a odesílají hromadně tak, aby poštovné na jednom balíčku kleslo na úplné minimum nebo poštovné dotuje stát tak, aby podpořil mezinárodní obchod a „převálcoval“ konkurenci.

Nevýhodou objednávání na AliExpressu je však dlouhá doba doručení. U některých objednávek čekáte pouhý týden nebo dva, ale některé objednávky k vám mohou cestovat až dva měsíce.

Co se tedy vyplatí na AliExpressu koupit?

Pokud se rozhodnete nakupovat na AliExpressu, obejdete tak obchodníky, kteří zboží na AliExpressu nakoupí a dále prodávají s marží, která je často velmi vysoká.

Pokud dodržíte následující tipy, pak můžete snadno a bezpečně nakupovat dekorace a bytové doplňky, které vám zpříjemní a oživí váš stylový domov.

 • Nakupujte zboží s předstihem. Pokud si chcete vyzdobit byt umělými květinami (pokud dobře hledáte, dají se najít i velmi pěkné) na jaro, pak hledat a objednávat začněte už v zimě, aby vám dekorace došly včas.
 • Dívejte se na hodnocení a fotografie produktů od ostatních nakupujících. AliExpress má rozsáhlou síť uživatelů, kteří fotí a hodnotí produkty. Nakupujte zboží, které má 4-5 hvězdiček a podívejte se na reálné fotografie od uživatelů.
 • Pokud se stane, že vám balíček nedorazí ve lhůtě, kterou prodejce slíbil, pak otevřete spor a požadujte své peníze zpět. Prodejce vám vyhoví a peníze zašle zpět, protože v opačném případě by měl s AliExpressem mnoho nepříjemností, které by se mu nevyplatilo řešit kvůli jedné objednávce.
 • Pokud chcete maximálně ušetřit, sledujte i kurz dolaru (USD). Na internetu je i mnoho převodníků, které vám rychle vypočítají cenu produktu z AliExpress v českých korunách.
 • AliExpress můžete mít i v češtině, pokud si ji nastavíte v záložce Language (jazyk). Překlad má však mezery, proto pokud se dostanete do situace, kdy nebudete něčemu rozumět, použijte Google překladač nebo nejlépe kontaktujte někoho, kdo umí anglicky.
Velmi oblíbené jsou umělé květiny z AliExpress, které jsou vyrobeny z hedvábí. Tato kytice se řadí mezi ty dražší a stojí kolem 10 dolarů.

Doufáme, že si uděláte radost

Věříme, že díky našim tipům si uděláte radost a pořídíte si mnoho zajímavých nových kousků do vašeho stylového domova. Pokud budete mít dotazy k článku a k postupům, které v něm byly popsány, pak nám napište na  info@bydlimstylove.cz a my vám rádi poradíme. Přejeme vám krásný výprodejový čas, úspěšné „lovení“ krásných věcí do vašeho stylového domova i spokojený odpočinek po úspěšných nákupech, kdy vás bude těšit pohled na nově pořízené dekorace a doplňky.

Naše TIPY na další čtení:

 • Především skvělý článek o tom, jak si vyrobit vlastní dekorace, který je ZDE.
 • Vyznejte se s námi v nejmodernějších stylech interiérů.  Článek o provensálském, industriálním a koloniálním stylu si můžete přečíst ZDE.
 • Pokud vás zajímají specifika anglického a skandinávského stylu, pak je naleznete ZDE.
 • Tipy a inspiraci, jak pojmout vaše bydlení trošku jinak a mít svůj nezaměnitelný styl bydlení, jsme pro vás sepsali ZDE.
 • Zajímají vás trendy v interiérovém designu pro rok 2018? Přečtěte si o nich ZDE.