Je tu podzim, část roku, kterou buď milujete, nebo nenávidíte. Pro někoho je to jen otravné a upršené roční období, které znamená konec léta a navíc značí, že zima se blíží. Pro velmi vnímavé a citlivé lidi je však podzim plný barev, pocitu uklidnění a jedinečné atmosféry.

Podzim má svoji typickou vůni, je plný nových rituálů. Děti a mladí lidé se vracejí do škol. Dospělí spěchají během upršeného večera z práce, kolem padá listí, a oni se těší domů, do tepla, kde si dají čaj, přečtou si knížku a za okny budou bubnovat kapky.

Pokud patříte k těm, kteří vnímají tuto jedinečnou krásu podzimu, pravděpodobně jej budete chtít přivítat stylově … a nejen podzim, ale i vaše hosty. Je to tak? Pak jste tu správně, dnešní inspirace bude totiž zaměřena na stylové podzimní dekorace na dveře.

Sušené květiny jako podzimní dekorace na dveře

Ke klasickým podzimním věncům na dveře se dostaneme později. Originálním nápadem je však i jednoduchá květinová vazba ze sušených květin. Můžete si ji uvázat sami nebo si ji nechat uvázat na míru v každém lepším květinářství.

Jaké sušené květiny se do takové vazby nejlépe hodí? Určitě jsou to sušené slunečnice, sušené pestrobarevné listy stromů, snítky z různých keřů s listy i bez, břečťan i stébla nejrůznějších trav. V květinové vazbě se budou také úžasně vyjímat větvičky s plody jeřabiny, ptačího zobu, šípku nebo hlohu.

Inspirujte se

  1. Využijte jednoho výrazného sušeného květu a zbytek jen vhodně dozdobte.
  2. Květinová vazba krásně vynikne i ve speciálním závěsném košíku na dveře.
  3. Nemusí se jednat o nic velkého. I krásné šišky na oranžové stužce doplněné o barevné lístky a další detaily, mohou na dveřích vypadat skvěle.
  4. Vazbu sušených květin můžete doplnit i dýní, která bývá také symbolem podzimu, a postavit vedle dveří. Vznikne tak opravdu krásná podzimní dekorace.
  5. Na dveřích bude skvěle vypadat podlouhlá květinová vazba.

Podzimní věnce na dveře

Podzimních věnců na dveře naleznete v nabídce supermarkétů i květinářství velké množství. Nejlépe však budou vždy vypadat ty, které jsou ručně vyrobené z vyloženě přírodních materiálů.

Nechte si je tedy vyrobit na míru nebo si udělejte svůj vlastní podzimní věnec na dveře, ale vždy využívejte pouze sušené květy a listy, proutí, slámu, kaštany, šípky a další přírodní materiály, které se hodí k podzimu.

Podzimní dekorace před dvěře u rodinného domu

Pokud máte to štěstí a vlastníte domeček, pak si můžete vyhrát nejen s podzimní dekorací na dveře, ale i s celým prostorem u dveří. Nechte se inspirovat těmito kouzelnými nápady, jak si podzimně vyzdobit vchod do vašeho stylového domova.

Zdroj: pinterest.com

Stylový podzim přichází …  přečtěte si i náš další článek o podzimních dekoracích ZDE.