Podzim je nádherné roční období plné teplých barev. Není divu, že si chceme část podzimní atmosféry vzít s sebou domů. Navíc dekorování domova dle ročního období nebo svátků je krásný koníček, úžasný relax a věřte, že výsledek nakonec ocení celá rodina. Mít krásně vyzdobený a útulný domov přitom nemusí znamenat, že za podzimní ladění vašeho domova utratíte celé mění. Stačí trocha inspirace a chvilka strávená na čerstvém vzduchu.

Využijte přírodních materiálů, které jsou IN a jsou všude kolem nás

🍂 Podzimní listy stromů

Na podzim je příroda plná úžasných a barevných přírodních materiálů (ty jsou trendy nejen na podzim 2019), ze kterých je radost tvořit podzimní dekorace. Procházka tak může být zároveň i hravým „lovem na poklady podzimu“. Přineste si domů pár krásných listů v tónech hnědé, žluté, oranžové i červené.

TIPY, jak využít barevné podzimní listy:

Budou se vám hodit do podzimních květinových vazeb, do malých slaměných věnečků i do dalších podzimních dekorací. Ty nejkrásnější si můžete i zarámovat do jednoduchých rámečků. Každý rok je pak můžete na podzim vytáhnout. Pokud je zavěsíte na provázek pomocí dřevěných kolíčků, snadno získáte krásnou podzimní girlandu. Popusťte uzdu své fantazii a tvořte. Skvělé bude, pokud do výzdoby vašeho stylového domova zapojíte i děti, určitě si tak spolu užijete příjemné chvíle.

Podzimní inspirace na Pinterestu: S podzimním spadaným listím se dá jednoduše čarovat. Stačí mít jen chuť.

🍂 Kaštany, šišky i žaludy

Další, co můžete „ulovit“ v přírodě jsou kaštany, šišky a žaludy, které jsou opět symbolem podzimu a jsou použitelné v mnoha dekoracích.

TIPY, jak využít kaštany, šišky a žaludy:

Pokud chcete, aby vám vše drželo ve věnečku nebo v jiné dekoraci, jednoduše vše naražte na párátka, která potom hravě zapíchnete přesně tam, kam potřebujete.

Krásně kaštany, šišky a žaludy vyčistěte a následně naleštěte, potom je umístěte do skleněné misky a na ně položte čajovou svíčku. Získáte tak krásný podzimní svícen.

Podzimní inspirace na Pinterestu: Naleštěné kaštany jsou krásné jen v naaranžované v misce, ale také z nich můžete vyrobit i složitější dekorace.

Náš TIP na tvoření s dětmi:

Někteří z vás si možná vzpomenou na tvoření ze školky. Dekorace se ale nemusí tvořit jen z podzimních listů, krásné jsou i zvířátka z kaštanů. K podzimnímu tvoření s dětmi vám tak budou stačit jen kaštany, páratka a drobnosti na dozdobení podle vlastní fantazie.

Podzimní inspirace na Pinterestu: Roztomilá zvířátka z kaštánků budou děti bavit.

🍂 Šípky

Větvičky šípku se budou hodit do květinových vazeb podobně jako krásně barevné listy. Použít je lze i do věnečků a dalších dekorací.

TIP, jak využít šípky:

Šípky budou jistě krásně vypadat v jednoduché vázičce, nejvíce jim to ale sluší ve věněčcích.

Podzimní inspirace na Pinterestu: Věnce z šípků patří k podzimu a jejich výroba je velmi snadná.

🍂 Dýně

Dýně, další symbol podzimu, jsou zároveň i symbolem svátku Halloween. Dýně však nemusí být jen vydlabané s naznačeným obličejem a svíčkou uvnitř. Krásně vypadají i malé okrasné dýně, které lze přidat do podzimní výzdoby nebo jen vkusně naaranžovat na stůl.

TIP, jak si zajistit okrasné dýně na další podzim:

Nakupte si semínka okrasných dýní, na jaře je zasaďte a další podzim se radujte z krásných dekorací podzimu za minimální cenu.

Skryjte se v útulném domově před sychravými dny

Podzimní ladění domova nepřináší jen výzdoba z usínající přírody, ale i předměty plné relaxace, tepla a pohodlí. Určitě umístěte na sedačku více polštářů (pokud si troufáte, ušijte si povlaky s motivem podzimu). Teplé a huňaté přikrývky položte přes opěradla sedaček i křesel.

Teplo a útulno, tak by nám mělo být doma nejen na podzim. Zdroj: Pinterest

Na všechny stoly i stolečky umístěte svíčky. Udělejte si prostě maximální pohodlí tak, abyste se těšili z útulnosti a tepla domova pokaždé, když se vrátíte ze sychravého podzimního počasí venku. Sednete si, uděláte si čaj a můžete si užívat hřejivou náruč domova a tajemnou atmosféru podzimu.

Na podzim to chce svíčky … malá světýlka, co nám dělají radost a vytváří tu správnou atmosféru. Zdroj: Pinterest

A co podzimní dekorace na dveře? Tipy jsme pro vás připravili do samostatného článku ZDE.

Přejeme krásný a stylový podzim. 🙂