Podzim je nádherné roční období plné teplých barev. Není divu, že si chceme část podzimní atmosféry vzít s sebou i domů. Navíc dekorování domova dle ročního období nebo svátků je krásný koníček, úžasný relax a výsledek nakonec ocení celá rodina. Mít krásně vyzdobený a útulný domov přitom nemusí znamenat, že vaše peněženka bude prázdná …

Využijte přírodních materiálů, které jsou všude kolem nás

🍂 Podzimní listy stromů

Podzimní procházka může být zároveň i “lovem na poklady podzimu”. Přineste si domů pár krásných listů v tónech hnědé, žluté, oranžové i červené.

TIPY, jak využít barevné podzimní listy:

Budou se vám hodit do podzimních květinových vazeb, do malých slaměných věnečků i do dalších podzimních dekorací. Ty nejkrásnější si můžete i zarámovat do jednoduchých rámečků. Každý rok je pak můžete na podzim vytáhnout.

Přírodní materiály, ze kterých je radost tvořit podzimní dekorace.

 

🍂 Kaštany, šišky i žaludy

Další, co můžete “ulovit” v přírodě jsou kaštany, šišky nebo žaludy, které jsou opět symbolem podzimu a jsou použitelné v mnoha dekoracích.

TIPY, jak využít kaštany, šišky a žaludy:

Pokud chcete, aby vám vše drželo ve věnečku nebo v jiné dekoraci, jednoduše vše naražte na párátka, která potom hravě zapíchnete přesně tam, kam potřebujete.

Krásně kaštany, šišky a žaludy vyčistěte i naleštěte, potom je umístěte do skleněné misky a na ně položte čajovou svíčku. Získáte tak krásný podzimní svícen.

 

🍂 Šípky

Větvičky šípku se budou hodit do květinových vazeb podobně jako krásně barevné listy. Použít je lze i do věnečků a dalších dekorací.

TIP, jak využít šípky:

Šípky budou krásně vypadat v jednoduché vázičce i samostatně.

🍂 Dýně

Dýně, další symbol podzimu, jsou zároveň i symbolem svátku Halloween. Dýně však nemusí být jen vydlabané s naznačeným obličejem a svíčkou uvnitř. Krásně vypadají i malé dekorační dýně, které lze přidat do podzimní výzdoby nebo jen krásně naaranžovat na stůl.

TIP, jak si zajistit okrasné dýně na další podzim:

Nakupte si semínka okrasných dýní, na jaře je zasaďte a další podzim se radujte z krásných dekorací podzimu za minimální cenu.

 

Skryjte se v útulném domově před sychravými dny

Podzimní ladění domova nepřináší jen výzdoba z usínající přírody, ale i předměty plné relaxace, tepla a pohodlí. Určitě umístěte na sedačku více polštářů (pokud si troufáte, ušijte si povlaky s motivem podzimu). Teplé a huňaté přikrývky položte přes opěradla sedaček i křesel.

Měkoučké polštáře i přikrývky do útulného domova.

 

Na všechny stoly i stolečky umístěte svíčky. Udělejte si prostě maximální pohodlí tak, abyste se těšili z útulnosti a tepla domova, když se vrátíte ze sychravého podzimního počasí venku. Sednete si, uděláte si čaj nebo kávu a budete si užívat podzimu u vás doma.

Jednoduchý svícínek z hnědého skla vydává příjemné teplé světlo. Naleznete jej na www.elmina.cz.

 

Příště se můžete těšit na vánoční dekorování vašeho stylového domova.