Předsíň je prvním kontaktem s vaším domovem pro vás, vaši rodinu i přátele. Je to místnost, která vás vítá, kde cítíte, že jste konečně doma po dlouhém dni. Měla by proto být stylovým vstupem, místem, které láká do ostatních částí vašeho bytu nebo domu. Ať už je vaše předsíň maličká nebo je velkým prostorem ve vašem domě, zaslouží si stylový nábytek do předsíně i péči, kterou věnujete ostatním částem domova. Nezapomínejte na předsíň …

Začíná to rohožkou

Bláto a stopy do uklizené předsíně nepatří. Vstup do každého domova tedy začíná praktickou rohožkou. Nyní jsou hezkým trendem rohožky s obrázky nebo s citáty, které vítají přicházející hosty. Materiálů je celá řada. Nejlepší jsou opět rohožky z přírodních materiálů, které dokáží boty kartáčovitým povrchem vyčistit tak, aby se nečistoty nedostaly za práh.

Vtipná rohožka z kokosového vlákna vám vyčistí boty, ale umí se s vámi i přívítat a rozloučit. Naleznete ji na www.elmina.cz.

Vítejte!

Ke dveřím nebo na dveře  můžete umístit tabulky s nápisem „Vítejte“. Do vaší předsíně můžete opět umístit stylové tabulky nebo rovnou nálepky na zeď. Přivítejte sebe, svou rodinu i přátele.

Náš TIP: Tabulky na dveře nebo na zeď si můžete vyrobit i sami. Stačí vhodný kousek dřeva, kde vyvrtáte díry pro provázek na zavešení, tabulku nalakujete a necháte zaschnout. Vytvoříte si šablonu s nápisem „Vítejte“ (případně jiné přívítání, které vás napadne) a potom přes šablonu tabulku přestříkáte lakem s vybranou barvou (tento úkon můžeme nahradit i hotovou nálepkou, kterou nalepíme na tabulku). Necháte vše zaschnout a můžete ještě přetřít bezbarvým lakem. Takové tabulky pak můžete vyrobit i s nápisem „WC“, „kuchyň“ a na další dveře ve vaší domácnosti.

Vítejte u nás.

Tipy pro malé předsíně v  bytech

Pokud máte skutečně malinkou předsíň, nesnažte se jí příliš zaplnit vestavěnými skříněmi. Předsíň by především měla sloužit k rychlému a pohodlnému odchodu i příchodu. Zkuste si svůj byt rozvrhnout tak, aby měl dostatek úložného prostoru a vy jste si mohli dovolit mít ve vaší malé předsíňce jen to nejnutnější.

Vždy do předsíně dávejte jen oblečení a obuv, které právě nosíte a odpovídá tedy počasí, které je právě venku. Pokud toto dodržíte, budete si moct dovolit svou malinkou předsíň vybavit pouze základními kusy nábytků a několika vhodnými dekoracemi. Vaše předsíň se určitě neobejde bez věšáku na zavěšení kabátů, botníku (zajímavý je nápad botník z dřevěných bedýnek), lavice na sezení a zrcadla.

Botník z dřevěných bedýnek. Zdroj: cistedrevo.cz

Potom stačí jen pár vhodných doplňků a vaše předsíň je hotová. Minimum nábytku vám pak umožní se pohodlně v předsíni pohybovat, svléknout si kabát a pohodlně se vyzout bez toho, abyste se praštili při každém úkonu.

Náš TIP: Nábytek do malé předsíně by měl být úzký, aby příliš nevyčníval do prostoru.

Skříň na míru do malé předsíně

Do malé předsíně je vhodné využít prostor až po strop místnosti, na celou volnou stěnu, nebo do rohu vestavěnou skříní na míru. Při návrhu skříně do malé předsíně se Vám budou hodit následující tipy:

  • Zvolte posuvné dveře bez madel.
  • Nechte si zhotovit kaskádovitou předsíňovou skříň s větší hloubkou pro šatní část a menší hloubkou pro botník (pro botník postačí 45 cm celkově s již započtenu hloubkou 12 cm posuvných dveří. V případě otevíracích dveří stačí celková hloubka 35 cm).
  • Nechte si vyříznout výklenky pro domovní telefon, pro vypínač.
Skříň na míru do malé předsíně

Lavice do předsíně s úložným prostorem

Tento kousek nábytku se vám do malé předsíně skutečně osvědčí. Popřemýšlejte, zda zvolíte jen lavici s úložným prostorem v kombinaci s věšákem, který se přišroubuje ke zdi, nebo si pořídíte kompletní věšák s lavicí.

Inspirujte se naší fotogalerií …

V malé předsíni si důkladně rozmyslete, kam umístíte jednotlivé kousky nábytku do předsíně, tedy lavici s úložným prostorem do předsíně a další. Dbejte na to, aby nábytek byl v dostatečné vzdálenosti od všech dveří. Také si vyzkoušejte, zda se v předsíni pohodlně svléknete z kabátu a přezujete.

Minimum věcí v malé předsíni se vám vyplatí, protože se rychle připravíte, když spěcháte do práce. Uklizená předsíň, která není přecpaná nepotřebnými věcmi z celého bytu, navíc působí hezky a uklizeně na návštěvy. Dělá prostě dobrý dojem z prvního kontaktu s vaším domovem na každého.

Náš TIP: Pokud má být něco v malé předsíni velké, tak by to mělo být zrcadlo. Velké zrcadlo až na zem vám udělá skvělou službu. Můžete v něm zkontrolovat celý váš outfit i upravenost před odchodem z vašeho domu nebo bytu.

Tipy pro větší předsíně a chodby v domech

Moderní předsíně jsou velké a velkorysé k prostoru, který je určený k prvnímu kontaktu s bytem nebo domem. Typicky se však jedná o stylové předsíně v domech, zde si majitelé mohou dovolit více úložného prostoru v různých formách a také nábytek náročnější na prostor. Krásně vypadá velká lavice na přezutí, stoleček na odkládání klíčů a pošty, luxusní věšák, který má prostor ze všech stran, nebo luxusní stůl s květinou, který stojí uprostřed velké předsíně.

Inspirujte se naší fotogalerií …

Takovou krásnou lavici do předsíně si můžete dovolit ve větších prostorech, kde skutečně vynikne.
Nádherný věšák vyžaduje dostatek prostoru ze všech stran.
Ve větších prostoru předsíně si můžete dovolit i zajímavě řešené úložné prostory.

Doplňky do předsíně

Uspořádejte si vaši předsíň tak, aby vše mělo své místo a zbytečně jste neztráceli čas hledáním potřebných věci, když spěcháte a potřebujete rychle opustit váš stylový domov.

Inspirujte se naší fotogalerií …

Pokud se vám líbí, jedná se o doplňky značky Riviéra Maison a naleznete je na elmina.cz .

Přejeme vám stylové vstupy do vašeho domova a krásný den. 🙂

Tipy na další stylové čtení