Co očekávají klienti od luxusního hotelu? Kromě příjemného personálu, perfektní čistoty a lahodného jídla zejména skvostně vybavený hotelový pokoj, kterému bude dominovat postel dokonalá v každém ohledu. Postel má významný vliv na kvalitu spánku a tím pádem na spokojenost klientů. Jak by takové lůžko mělo vypadat?

Spokojenost klientů závisí na komfortu postele

Lidé do hotelů nejčastěji jezdí kvůli dovolené a luxusnímu odpočinku nebo z důvodu pracovní cesty. Ať tak či onak, od hotelového pokoje očekávají to, že se v něm budou cítit příjemně a dokonale si v něm odpočinou.

Spokojenost a hodnocení na internetu

Podle dostupných dat je zřejmé, že internetovým hodnocením se řídí stále větší počet lidí. Zhruba 80 % se pro rezervaci hotelu rozhodne podle toho, jaké má hodnocení. Pamatujte, že na pochvaly jsou zákazníci skoupí, ale nespokojeností se netají. Proto je důležité jim k nespokojenosti neposkytnout žádný důvod. I jedno negativní hodnocení vás může připravit o několik klientů a tím tedy o zisk.

Jak spokojenost ovlivňuje postel

Postel má na spokojenost hostů nejvýraznější vliv. Ostatně právě o ní se často zmiňují i ve svých internetových hodnoceních. Kromě toho, že se jedná o nábytek, který je na první pohled zaujme svým designových zpracováním, vyjadřují se i ke kvalitě matrace, pohodlí, čistotě a k ložnímu prádlu. Kvalitu postele poznají klienti ihned po ulehnutí. Jestliže se do postele pohodlně ulehá a matrace se přizpůsobí jejich tělu, dá s velkou určitostí předpokládat, že si užijí i kvalitní spánek.

Kvalita spánku se významně podílí na tom, jak se bude váš host druhý den cítit. Po regeneračním spánku bude plný energie, bude mít dobrou náladu a nebude trpět bolestmi beder či šíje. Celkově začne svůj den skvěle.

Hotelová postel musí být odolná, ale také designová

Na hotelové postele jsou kladeny ty nejvyšší požadavky. Jedná se o nábytek, který při provozu čelí největšímu zatížení. Proto by měl být vyrobený z kvalitních a odolných materiálů.

Mezi nejluxusnější hotelové postele patří ty kontinentální. Kontinentální neboli boxspringové postele se pyšní unikátní konstrukcí, která se skládá ze dvou luxusních matrací a topperu. Ložná plocha je obvykle ve výšce 60–70 cm nad zemí, takže se do postele nejen snadno uléhá, ale také se z ní jednoduše vstává. Nedochází totiž ke zbytečnému zatěžování kolenních kloubů.

Obrázek: Luxusní vysoké postele poskytnou dokonalý odpočinek. Zdroj: Materasso-hotels.com

Třešničkou na dortu je designové čelo, které posteli propůjčuje nezaměnitelný vzhled a dělá z ní perlu pokoje. Čelo funguje jako izolační prvek mezi stěnou pokoje a spícím klientem, ale také umocňuje a podporuje zážitek z relaxace.

Konstrukce boxspringové postele je stabilní, vzdušná a díky pružnosti dokáže dokonale rozložit tlak, který je na ni vyvíjen. Proto se můžete spolehnout na dlouhou životnost matrace i topperu. Nezpochybnitelnou předností kontinentálních postelí je fakt, že dokonale kopírují tvar lidského těla, takže dokážou poskytnout bezchybnou oporu pestré škále klientů nejrůznějších váhových kategorií. Některé modely kvalitních kontinentálních postelí, například od značky Materasso, je navíc možné díky spojovacím doplňkům používat jako komfortní jednolůžka nebo luxusní dvojlůžka.

Kolekce hotelových postelí z masivu Materasso

V nabídce postelí Materasso najdete 4 základní kolekce postelí, které se postarají o dokonalé pohodlí vašich klientů.

  1. Luxury Class – jsou určeny pro nejnáročnější hosty a hotely s 5 hvězdičkami. Základnu tvoří masivní smrková konstrukce, taštičková a pěnová matrace a vrstva kokosového vlákna, které chrání pružiny. Matrace jsou dostupné v různých tuhostech a výškách 26 nebo 32 cm.
  2. Business Class – výrobky splňují nároky 4hvězdičkových hotelů. Postel s masivním základem je vyplněna matrací s bonellovými pružinami a pěnovou matrací odolnou proti deformacím. Tuhost matrace můžete vybírat od měkkých až po tvrdé. Výška matrací se pohybuje mezi 22 až 25 cm.
  3. Standard Class – kolekce vhodná do hotelů se 3 hvězdičkami se pyšní skvělým poměrem mezi cenou a kvalitou. Základnu postele tvoří kombinace dřevotřísky a smrkových desek. Vnitřní část je vyplněna systémem bonellových pružin. Matrace pro tuto kolekci jsou dostupné v různých tuhostech a výškách od 16 až po 21 cm.
  4. Economy Class – pohodlné postele do hotelů a ubytování nižší cenové kategorie. Pro výrobu byly použity kvalitní materiály s dlouhou životností. Konstrukci postele doplňuje masivní rošt a matrace, jejíž tuhost a výšku si můžete zvolit dle svých preferencí. Matrace je dostupná ve výškách 16 až 18 cm.
Obrázek: Z vysokých postelí se snadno vstává, ale také se do nich pohodlně uléhá. Zdroj: Materasso-hotels.com

Dojem udělá nejen postel, ale také doplňky

Kromě rámu postele je důležitá také matrace a rošt. Pohodlí postele můžete umocnit topperem, který na celkové výšce přidá několik centimetrů navíc. Rovněž je možné jím regulovat tuhost matrace. Z hygienického hlediska se vyplatí mít ložnou plochu opatřenou chráničem matrací.

Společnost Materasso nabízí i další doplňky do interiéru, které jednoduše sladíte s postelí. Jedná se o noční stolky, taburety, křesla, podnožky nebo kompletní ložnicové sestavy.

Postele Materasso najdete i v těch nejluxusnějších hotelích

Chcete svým klientům dopřát ten nejdokonalejší odpočinek? Rozmazlujte je spánkem v postelích slovenského výrobce Materasso, který se v matracovém průmyslu pohybuje více než 20 let a patří k nejinovativnějším evropským výrobcům. Kombinuje tradiční a ověřené postupy s moderními designovými trendy, což z jejich postelí činí nábytek, který v sobě spojuje pohodlí a současný vzhled. Máte o postel zájem? Odborníci z Materasso se vám budou rádi věnovat.

Vysoké postele slovenského výrobce najdete v těch nejluxusnějších hotelích v Čechách i na Slovensku Patří mezi ně například Hotel Corinthia, Art Deco Imperial Hotel či Hotel Cosmopolitan Prague, nacházející se v Praze. Dále Aston Business, Boutique Hotel Pri Mlyne či Hotel Château Gbeľany na Slovensku.

Nechte své hosty odpočívat na luxusních boxspringových postelích, které je přenesou do ráje kvalitního spánku.