Chcete, aby byl váš obývací pokoj místem, které zaujme na první pohled? Pořiďte si kvalitní italskou sedačku, která se v tomto prostoru bude zaručeně vyjímat.

Jak se v obývacím pokoji cítit královsky

Chcete se ve vašem obývacím pokoji cítit jako v království? V tom případě investujte do luxusního italského nábytku, který vám s tím pomůže. Dominantou každého obýváku je přitom kvalitní sedací souprava, která vybízí k odpočinku.

Při výběru sedačky byste se měli zaměřit právě na bytelnou konstrukci a kvalitní provedení. Díky tomu si budete moct užívat její dlouhou životnost. Zároveň se budete moct těšit na pohodlí, díky kterému si skvěle odpočinete kdykoliv v průběhu dne. 

Designové sedací soupravy pomohou doladit celkovou atmosféru obývacího pokoje a podpoří váš individuální styl. A je jen na vás, zda dáte přednost nižší, nebo vyšší sedačce. Nebo zda se rozhodnete pro neutrální barvu, či naopak výrazný odstín.

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje. Zdroj: IDWItalia.com 

Co je charakteristické pro italské sedačky 

V italských sedačkách se spojuje hned několik pozitivních vlastností. Především se jedná o perfektní kvalitu, funkčnost a komfort. Očekávat od nich můžete také do detailu promyšlený design, který se bude ve vaší domácnosti vyjímat. Vybírat můžete jak z textilních potahů, tak i luxusních kožených gaučů, které působí opravdu honosným dojmem. 

Některé modely jsou dále vybaveny praktickým úložným prostorem. Případně také umožňují jednoduché rozložení a vytvoření místa pro přespání vašich hostů. Setkat se můžete také s nastavitelnými opěrkami hlavy. 

Jak vybrat luxusní sedačku, která vám bude dokonale vyhovovat

Při výběru sedačky je třeba vzít v úvahu hned několik faktorů. Předně si změřte, jaké místo máte k dispozici. Nezapomeňte také počítat s možností rozložení pohovky. 

Dále se snažte vybírat pohovku, která bude sedět do stylu vašeho domova. Pokud upřednostňujete moderní interiér, bude v něm vypadat trochu zvláštně pohovka ve venkovském či provence stylu.

Poté se zaměřte na to, kolik osob bude typicky vaši pohovku používat. V úvahu přitom vezměte nejen členy vaší rodiny, ale i případnou návštěvu. Díky tomu budete mít hosty kam usadit a nebudete muset složitě řešit místa k sezení. Nezapomeňte si také ujasnit, k jakému účelu má sedačka sloužit. Chcete na ní sedět a povídat si s ostatními členy vaší rodiny? Nebo na ní budete spíše polehávat a sledovat televizi?

Vsadit můžete na neutrální i výrazné barvy. Zdroj: IDWItalia.com

Luxusní sedací soupravy najdete v IDW Italia 

Italské sedací soupravy od předních designérů najdete například v interiérovém studiu IDW Italia. Podle svých potřeb se můžete rozhodnout pro malou sedačku kompaktních rozměrů, případně vsadit na velkou sedací soupravu s lenoškou, na kterou se pohodlně vejde více osob. 

Pokud se rozhodnete pro pohovku v tmavé barvě, vdechnete místnosti nádech luxusu a zároveň útulnosti. Zároveň je třeba počítat s tím, že taková varianta opticky zmenší prostor. Proto se hodí spíše do velkých obývacích pokojů. 

Světlá pohovka působí opačným způsobem, prostor je díky ní vzdušnější. Zároveň se skvěle hodí do interiérů zařízených v populárním skandinávském stylu. A pokud se nebojíte experimentovat, můžete se rozhodnout pro pohovku ve výrazných barvách, která skvěle rozzáří místnost. 

Rady a tipy závěrem

Pohovku vždy vybírejte s ohledem na vaše osobní preference. Pokud se vám nějaká barva nelíbí, nerozhodujte se pro ni jen proto, že je v současné době trendy. Zároveň upřednostněte kvalitu. Díky tomu si budete moct užívat dlouhou životnost vaší pohovky, která je zpravidla poměrně zatěžována.

Pohovka není něco, co by stačilo vybrat a jednoduše objednat online. Mnohem lepší je osobní vyzkoušení, díky kterému budete moct otestovat, zda vám opravdu vyhovuje. Při nákupu se proto snažte zbytečně neunáhlit a vydejte se do specializovaného showroomu.