Ještě stále si mnoho lidí pod pojmem ratanový nábytek představínábytek vyloženě zahradní. Někdo si možná vybaví i staré ratanové houpací křeslo v interiéru, které má nezaměnitelný nádech romantiky.  My si však myslíme, že ratanový nábytek do interiéru patří a vypadá v něm úžasně. Jedná se o přírodní a pevný materiál, který je často mylně zaměňován za obyčejné proutí. To však zdaleka nemá trvanlivost ratanu, který je nejen velmi ohebný, ale i odolný.

Výroba ratanu v Indonésii. Zdroj: WIKIPEDIE

Výroba ratanu je velmi zdlouhavý a náročný proces. Od lián na stromech až po luxusní ratanový nábytek uplyne dlouhá cesta.

Kam se bude hodit ratanový nábytek?

Ratan může najít své místo téměř kdekoliv ve vašem stylovém domově. Důležitý je však styl, ve kterém je zařízen. Ratan jako přírodní materiál se bude hodit do venkovských stylů. Stejně tak zapadne do zdobnosti těchto stylů, protože pletení ratanu dává ratanovému nábytku samo o sobě krásný a zdobný vzhled.

V případě, že si přejete ratanový nábytek do interiéru modernějšího stylu, bude se hodit třeba i do skandinávského stylu, který klade důraz na přírodní materiály. Volte však jednoduché provedení ratanového nábytku, jednoduché pletení bez zbytečného zdobení.

Ratanový nábytek do interiéru ložnice

Jako první vás asi napadne ratanová postel. Nemusí být však celá z ratanu, stačí třeba jen čelo nebo jiné ozdobné prvky.

A pokud se neodvážíte mít z ratanu celou postel, stačí třeba jen noční stoleček, křesílko nebo jen ratanové stínidlo k lampě.

Ratanový nábytek do interiéru jídelny

V jídelně se ratan skvěle uplatí na jídelních židlích, ale může být i ozdobou samotného jídelního stolu nebo se stát ratanovou vinotékou. 🙂

Ratanový nábytek do interiéru obývacího pokoje

V obývacím pokoji bude přírodní ratan vytvářet pohodovou a útulnou atmosféru. Klidně si pořiďte ratanové houpací křeslo, ale hodit se může i konferenční stolek z ratanu nebo dokonce sedačka či celá sedací souprava.

Ratan jako lehoučký přírodní materiál prostě patří k létu a my věříme, že jste si užili náš první skutečně letní článek/inspiraci na bydlimstylove.cz . 🙂

Je libo další inspiraci pro stylové bydlení?

Vytapetujte si stylovými tapetami – ČTĚTE ZDE.

Vyrobte si nábytek z palet (ČTĚTE ZDE) nebo se stylovou patinou (ČTĚTE ZDE).