Venku je krásně teplo, člověk může nechat otevřená okna a to je … ideální doba na to, abyste dali stěnám nový kabátek! Během zasychání lepidla, kterým tapety přilepíte ke stěnám, můžete místnost dobře větrat. Tapetování se může na první pohled zdát jako složitější a únavnější, než je tomu u klasického vymalování, ale nemusí tomu tak být. Tapety dodají pokoji opravdový šmrnc a u mnoha stylů, především u venkovských a zdobných, jsou téměř nepostradatelné. Díky tapetám si můžete vytvořit skutečně stylový a osobitý domov.

Jak vytapetovat?

Připravte stěny k vytapetování

První zásadou je, že stěny musí být zbavené veškerých zbytků starých tapet. V tomto případě je vhodné pořídit si odstraňovač tapet, který vám usnadní práci. Všechny díry, praskliny a nerovnosti ve stěnách musí být vyplněny nátěrovým tmelem. Stěny prostě musí být naprosto čisté a hladké tak, aby na nich tapeta dobře držela a nevznikaly nerovnosti.

Oživte domov

Samotné tapetování se pak liší podle druhu zvolené tapety. Návod pro lepení papírových tapet můžete naleznout třeba zde . Při tapetování se pak vyvarujte nejčastějším chybám při tapetování, které jsou velmi hezky popsány zde.

Samolepící tapety na zeď

Hodně práce s tapetováním vám ušetří samolepící tapety. Pak vám bude stačit pouze hladká, rovná a čistá stěna k tomu, abyste mohli začít tapetovat.

Inspirace – stylové tapety

Tyto stylové tapety od nizozemské značky Riviéra Maison naleznete na www.elmina.cz .

 

Tato tapeta, která imituje ratan, se bude hodit do vintage interiéru.

Trendy tapety? 3D tapety!

Hitem posledních let jsou tapety s 3D efektem, které dokáží váš interiér ozvláštnit či dokonce přenést na úplně jiná místa.

Tapety pro každého

V dnešní době se na trhu objevuje tolik krásných a originálních tapet, že si člověk říká, že je škoda stěny pouze natřít barvou. Na své si může přijít skutečně každý. Nemusíte se bát vytapetovat třeba i koupelnu, volte ale tapety z materiálů, kterým nevadí vlhkost.

Květinový vzor je stále trendy u oblečení i tapet

Hit roku 2018

Vzor banánových listů je skutečným hitem letošního roku a lze jej vidět na oblečení i v interiérech. Když už se neodvážíte jím vytapetovat celou místnost, bude stačit jedna stěna (nebo třeba jen povlaky na polštářky). 🙂

 

Další tipy na stylové čtení plné inspirace

Vyrobte si sami stylové dekorace do bytu nebo trendy paletový nábytek