Únor se nese ve znamení zamilovaných, už nám zbývá jen chvilka do Valentýna, kdy si zamilovaní vyjadřují své vzájemné city a dávají si maličkosti, dárky z lásky, které potěší …

Květiny k Valentýnu

Mezi nejoblíbenější dárky pro ženu k Valentýnu patří, samozřejmě, květiny. Aby život nebyl tak jednoduchý, tak po valentýnské kytičce, která pro zamilovanou slečnu nebo paní tolik znamená, nezbyde po pár dnech ani památky. Řezané květiny totiž příliš nevydrží, pokud se tedy zrovna nerozhodnete zakoupit ty nejmodernější „věčné růže“, které ale mají se svým umělým vzezřením daleko od majestátní krásy živé růže.

Romantická dekorace do bytu

Jak to tedy řešit? Jakou květinu darovat, aby obdarovaná měla krásnou památku a květina se stala věčnou,  tak jako láska? Pokud se to podaří, bude se pak jednat o jednu z nejkrásnějších dekorací v jejím/vašem stylovém domově, na kterou bude mít krásné vzpomínky.

Darujte k Valentýnu růže vhodné k sušení

Pokud darujete růže, které jsou vhodné k sušení a řeknete vaší lásce pár tipů, jak je usušit, tak se mohou se stát krásnou dekorací, která vydrží minimálně do dalšího Valentýna.

Vaším úkolem bude tedy sehnat růži nebo celou kytici růží s krásnými a plně rozkvetlými květy, čerstvé, se silným stonkem a nejlépe v tmavé barvě. Pokud koupíte růže světle růžové, čajové nebo bílé, tak se sice také dají sušit, ale barvy potom rychle blednou a musí se počítat i se změnami v barvě, často to bývá k okrové až hnědé.

Jakmile kytici předáte a užijete si Valentýna, vaše partnerka jistě ocení následující tipy k sušení květin, které jsou cennou součástí vašeho valentýnského dárku z lásky:

 1. Se sušením by se mělo začít ideálně ihned, protože jakmile růže ve váze začne vadnout, tak stonek přestává být tak pevný a začínají snáze opadávat okvětní lístky růží.
 2. Ideální na sušení je suché a tmavé místo, kde dobře proudí vzduch.
 3. Růže se vždy zavěsí hlavičkami dolů. Hlavičky by se neměly vzájemně dotýkat. Tím se lze vyhnout hnědým skvrnám, které značí počínající plíseň, a také od sebe růže po usušení snadno oddělíte bez toho, aby se poničily.

  Ano, i takhle krásně mohou vypadat usušené růže, pokud se správně dodrží postup sušení a následné péče o ně.

 4. Usušené růže je dobré přestříkat speciálním sprejem na sušené květiny. Pokud se vaší partnerce nevyplatí do něj investovat, poslouží dobře i lak na vlasy. Měla by si však dávat pozor na parfémované laky na vlasy, protože „vůně/nevůně“ by se v růžích držela dlouho a nemuselo by to pak být úplně příjemné být v jejich přítomnosti.
 5. Po nějaké době se v růžích usadí velké množství prachu. Potom postačí vzít fén, trochu růže „přefénovat“ a je po problému.

Zajímavé využití kytice růží z lásky?Třeba takhle … Růže jsme usušili, ostříhali stonky, nechali jsme si jen hlavičky a nalepili jsme je na tvrdý papír, který jsme vložili do tohoto proskleného rámečku.

Valentýnskou romantiku podpoří i krásná květina v květináči

Proč ne?

 • Květina v květináči bude dělat radost mnohem déle.
 • O květině je však vhodné skutečně popřemýšlet. K Valentýnu se určitě doporučuje květina s květy nebo pouze zelená rostlina, ale s valentýnskými ozdobami.

Fantazii se meze nekladou. Pořiďte pro vaši lásku hned čtyři malé kytičky, které dohromady dají vedle sebe nápis, který vyjadřuje vaše city.

 • Určitě ke květině/rostlině zakupte i vhodný květináč, případně i srdíčkové ozdoby.

Oblíbené „mini růžičky“ v květináčku, naleznete v každém květinářtví a hned v několika barvách. Zeptejte se květinářky i na vhodnou péči o ně.

 • Hodí se sladit rostlinu i květináč s bytem a s jinými dekoracemi ve stylovém domově vaší partnerky. Vyjádřete vaši lásku promyšlenými detaily. Barva květu třeba může být její nejoblíbenější barvou nebo může být na květináčku její oblíbený vzor.

Orchideje jsou dnes velmi populárním dárkem k Valentýnu. Jsou krásné, ale také náročné na péči.

 • Ke kytičce můžete dát i návod na péči či vhodné hnojivo, které vám doporučí v květinářství. Ano, nezní to jako dárek snů, ale věřte, že to každá žena ocení, protože si určitě bude přát, aby jí tento květinový dárek dělal radost dlouhé roky (a také uvidí, že jste skutečně praktický muž a myslíte na všechno).

Pokud darujete orchidej, pak i s návodem, jak ji pěstovat (pokud s ní vaše láska nemá žádné zkušenosti).

Další tipy pro květinový Valentýn