Velikonoční svátky už jsou za dveřmi a je nejvyšší čas začit řešit, jak bude vypadat vaše stylová velikonoční výzdoba pro tento rok. Snažili jsme se pro vás připravit zajímavé tipy pro moderní a stylovou velikonoční výzdobu, která potěší vaše oči a dá vám hřejivý pocit, že jaro je konečně tu. Velikonoce k jaru neodmyslitelně patří a symbolem jara je zeleň, květiny a symbol zrození, tedy vajíčko. Proto jsme naše tipy zaměřili především na vajíčka, které tvoří základ každé velikonoční výzdoby. Inspirujte se.

Vajíčka patří k Velikonocům jako baňky k Vánocům

Letošní jaro jsme zaznameli několik trendů ve zdobení vajíček. Pojďme se na ně společně podívat.

Minimalistické pojetí

Konec složitým přípravám velikonočních vajíček. Pořiďte si vejce bílá jako padlý sníh a do ruky vemte pouze popisovač Centropen (nejlépe 2738 DECOR PEN). Krásný výsledek dosáhnete pouze s černou barvou popisovače, ale pokud chcete, můžete si pořídit i celou škálu barev.

Roztomilá zvířátka z vajíček

Velikonoční výzdoba často obsahuje i zvířátka. Vyrobit si je můžete i z vajíček. Nejjednodušší je prasátko nebo kuřátko, ale pomocí vaty snadno vyrobíte i ovečku.

Roztomilá zvířátka z vajec vykouzlíte snadno a rychle.

 

Luxusní zlatá vejce

Zlato je symbolem luxusu a zlatá vejce už nemusíme znát jen z pohádek. Stačí si pořídit zlatou barvu v tubě, která je nezávadná a vodou ředitelná . Naleznete ji ve výtvarných potřebách. Samy o sobě budou zlatá vejce krásná, ale pokud si s nimi chcete vyhrát, můžete použít lepidlo a doladit vaše velikonoční vejce k dokonalosti. Pomocí štětce potřete vejce lepidlem a ponořte je z poloviny nebo celé do konfet nebo kamínků. Velmi hezky vypadají i zlaté nálepky na čistě bílých vejcích.

Dokonalý velikonoční věnec

Velkým trendem letošních Velikonoc jsou krásné věnce ze skořápek. Po pečení beránka jich budete mít spoustu nebo poproste rodinu a přátele, aby je pro vás schovali. Skořápky na věnci vypadají nádherně s peříčky, drobnou zelení a kvítky.

 

Vypěstujte si zeleň ve skořápkách

Tento trik možná znáte. Do skořápek dejte trochu zeminy a zasaďte trávu nebo pažitku.

Vajíčka plná jarní zeleně.

 

Přejeme všem krásné a stylové Velikonoce!

 

 

Naše tipy na další čtení:

Vyrobte si stylové dekorace do bytu i mimo velikonoční svátky – NÁVODY PRO VÁS JSOU ZDE

Předěláváte předsíň nebo o tom přemýšlíte? TIPY PRO VÁS MÁME ZDE