My v bydlimstylove.cz věříme, že každý z nás si zaslouží mít doma něco, co naše bydlení udělá skutečným domovem. I kdyby to měl být jen jediný doplněk nebo jen kousek nábytku. V době, kdy se strojově vyrábí nekonečné řady kusů nábytku, populární nizozemská značka Riviéra Maison jde stále svojí cestou.

Za značkou stojí nejen luxusní a krásný nábytek a bytové doplňky a dekorace, ale i příběh plný zvratů a především touhy přinášet zákazníkům radost a zaplnit jejich domovy teplem, stylem a originalitou. Jedinečný rukopis značky Riviéra Maison má totiž dlouhou historii, jejich hlavní cíl se však nezměnil, stále je nejdůležitější, aby značka přinášela široké veřejnosti pocit, že se ve svém domově cítí dobře.

Příběh Riviéry Maison

Na začátku byla vize, která měla dostatečnou sílu na to, aby se stala realitou, protože byla hnána obrovskou touhou vytvořit úspěšnou mezinárodní značku interiérového nábytku a doplňků. Značku, která v sobě bude mít orientaci na život a na fakt, že nejdůležitější je si život užít, být obklopen krásou a zajímavostí a žít tak, jak si přejeme.

Psal se rok 1948, bylo krátce po Druhé světové válce, a v zemi tulipánů a kulatých sýrů, v Holandsku, manželé Jacques a Dini Teunissen otevřeli květinářství na Overtoom boulevard v Amsterdamu. Bylo to přesně 1. Března 1948. Jejich květinový obchůdek nazvali ‘Rivièra Bloemsierkunst’, po jejich milované oblasti v Itálii, která leží na hranicích s Francií. Tato oblast je známá pod pojmem Květinová Riviéra.

Rivièra Bloemsierkunst
Začalo to květinářstvím Rivièra Bloemsierkunst v Amsterdamu.

Riviéra Maison je ve své domovině, v Nizozemí, velmi oblíbená a slavná. I v zahraničí slaví úspěchy, má velkou síť obchodních zástupců a stává se známější a známější.

Riviéra Maison otvírá nové pobočky v různých městech po světě. Vlna nadšení z krásných výrobků Riviéra Maison se objevuje v jejich obchodech v Hamburku, Seoulu, Istambulu a dalších městech po celém světě. Firma sklízí uznání od odborníků na interiérový design a jedno ocenění za druhým.

V roce 2009 otvírá Elmina v Bratislavě showroom, který je postavený především na exkluzivní značce Riviéra Maison.

V březnu roku 2017, po velkém úspěchu na Slovensku, otvírá Elmina nový showroom v Průhonicích u Prahy a stává se exkluzivním dodavatelem značky Riviéra Maison pro Českou republiku.

Showroom Elmina CZ
Showroom Elmina v pražských Průhonicích.

Hodnoty značky Riviéra Maison

Exkluzivita

Exkluzivita, jedna z klíčových hodnot značky Riviéra Maison může být dosažena jedině tak, že se celé kolekce, které čítají přes 3 000 různých výrobků, vyrábí pod jednou střechou, ručně a s láskou k řemeslu. Člověk, který stojí za značkou Riviéra Maison, Henk Teunisse, vždy hledá inspiraci po celém světě, od Asie až po Provence. Proto značka může nabídnout velmi moderní rustikální, industriální nebo provensálský styl, ale i exotičtější kousky s vůní dálek. Tvorba kolekcí, které představují teplo domova a exkluzivitu, je jedním z pilířů této značky.

Jedinečná atmosféra a špičkový servis

Značka se zaměřuje na to, aby jejich vlastní obchody (i obchody obchodních partnerů) měly něco, co se dá vyjádřit jedním slovem – atmosféra. Styl a atmosféra obchodů by měli zákazníka oslovit a vtáhnout je do světa inspirace, kdy začnou snít, jak se jejich domov mění dle jejich snů. Všechny tyto obchody jsou neustále pod dohledem zkušeného personálu, který aranžuje a neustále vystavuje nové kolekce. Kolekce a výrobky v obchodech a showroomech se mění až 8x v roce. Personálu si značka velmi váží a oni svoji práci milují, dávají obchodům nezaměnitelný styl a především atmosféru místa, kam se lidé chodí inspirovat, udělat si radost a snít. V neposlední řadě je tu perfektní servis zákazníkům. Nikdy nestačí být dobrý, být jen dobrý nestačí!

Henk Teunissen v součastnosti
Henk Teunissen v součastnosti.

Budoucnost 

Riviéra Maison má v plánu se neustále rozšiřovat do všech koutů světa a těšit své zákazníky exkluzivním a luxusním designovým nábytkem a doplňky.

“Domov je místo, kde můžete být sami sebou.” 

Riviéra Maison

TIP na další čtení:

Více o jedinečném stylu značky Riviéra Maison a Elminy píšeme v článku Proč mít vše stejné?, který si můžete přečíst ZDE.

Zajímavé produkty značky Riviéra Maison naleznete i v našem článku o stylových přesíních, který naleznete ZDE.