V oblasti interiérového designu je dobré se zaměřit na útulnost, rozmanitost a možnost vyhrát si s každým koutem interiéru i exteriéru. Proč mít vše stejné? Jde to dělat i jinak? Jak dosáhnout větší útulnosti a vzdušnosti? Inspirujte se …

Je skutečně v jednoduchosti krása? Nebo je naopak krása v jinakosti a výjimečnosti všeho kolem nás a v nás samotných? Není krása i v tom, dělat věci tak, jak se nám líbí a nebýt otrokem starých pravidel?

Když se podíváme do přírody, vždy v ní uvidíme rozmanitost. Stromy nejsou všechny stejné a stejně vysoké. Kameny mají mnoho odstínů a velikostí. Tráva není úhledně posekaná a květiny v ní rostou divoce a svobodně, nejsou namačkané v záhonech. Příroda je proměnlivá. Mění se s ročním obdobím, s počasím i v důsledku zásahu lidí. Nejkrásnější místa jsou však ta, která nejsou zasažena lidmi, jsou divoká a nespoutaná. Většina lidí je miluje, tu nespoutanost a vzdušnost, a cítí se v nich dobře. Proč jsou tedy většinou naše domovy tolik odlišné? Proč jsme svázáni pravidly, jak mají naše domovy vypadat?

Pojďme spolu trochu „bořit“ mýty zaryté pevně v naší paměti, které se předávaly z generace na generaci. Představíme vám jiný postoj k interiérovému designu.

Inspirace do ložnice

Žijte v objetí polštářů různých barev a velikostí.

Jsou právem symbolem pohodlí, času odpočinku, sladkého spánku i relaxace. Vhodnou kombinací velikostí polštářů, jejich barev i stylů, můžete proměnit každou postel ve stylové a útulné místo.

Motiv povlaků na polštáře můžete i vhodně měnit dle ročního období. Syté barvy, zajímavé potisky a lehčí materiály jsou skvělé na letní měsíce. Na zimu si udělejte radost povlaky v tlumenějších barvách, které budou působit mohutnějším a teplejším dojmem. Před chladem se pak budete rádi schovávat v teple vaší postele nebo sedačky s polštáři, které dodají pohodlí i hřejivost vašemu domovu.

Luxusní Polštáře

Inspirace do jídelny

Ať má každý vlastní židli …

Většinou si přejeme stůl a několik úplně stejných židlí. Proč? Dopřejte své rodině, aby si každý vybral svoji židli dle svých preferencí a vkusu. Jediná podmínka je , že k sobě musí ladit, ale rozhodně není důvod, aby byly úplně stejné. Ať se každý ve vaší rodině cítí jedinečně. Výsledek vás může hodně překvapit, protože vhodná kombinace různých židlí může vypadat velmi krásně a nápaditě.

Různé židle Riviera Maison

Inspirace do kuchyně

Oblíbené pití = oblíbený šálek s podšálkem nebo hrníček

Těžké sady hrníčků s konvicí, cukřenkou a konvičkou na mléko, které milovaly naše babičky, jsou krásné. My však vidíme mnohem větší osobitost v tom, že každému dopřejem zvláštní hrníček jen pro něj, zvolený dle nápoje, který momentálně pije nebo prostě jen dle jeho vkusu. Odpolední posezení s přáteli bude úžasné, když každý dostane to, co si objednal u hostitele, v hrníčku přímo pro něj. Je to praktické i v tom, že se nikdo nesplete a nevypije lahodný nápoj někomu jinému.

Šálky a podšálky Riviera Maison

Inspirace do obývacího pokoje

Vaše sedačka si zaslouží tu pravou kombinaci křesel …

Další kouskem nábytku, který vypadá úžasně, pokud je jiný, je křeslo k sedačce. Útulně i vzdušně působí interiér, kde je sedačka doplněna dvěma různými křesly, které jsou každé úplně jiné, ale přesto spolu ladí a tím vytváří velmi zajímavý dojem z celkového interiéru.

Křesla Riviéra Maison

Inspirace do každého interiéru

Osvětlení, které zútulní každou místnost

Promyšlená kombinace různých lamp – stolních, nástěnných, podlahových i stropních, vypadá úžasně. Nemusí být všechny stejné. Musí k sobě jen ladit. To je to zlaté pravidlo.

Podívejte se, jak krásně vypadá, když lampy nemají třeba jen stejnou barvu.

Lampy Riviera Maison

Proč je všechno jiné? Proč to nemáte stejné?

Když se nás někdo zeptá, proč nemáme stejné židle, osvětlení ve stejných barvách a čajový servis, odpovídáme, že toto je náš životní styl a toto se nám líbí. Je to takhle jednoduché.

Pokud se vám svobodnější pojetí života líbí, promítněte jej i do svého domova.

TIP na konec: Co je naopak hezké mít stejné? Velmi stylově a nápaditě vypadají dva stejné konferenční stolky vedle sebe. Většinou mají lidé jen jeden, ale podívejte se na fotky, jak hezky to může vypadat …

Konferenční stolky Riviera Maison

 

Konferenční stolky Riviera Maison

 

Tento článek byl inspirován stylem populární nizozemské značky Riviéra Maison a především životním stylem majitelů značky Elmina, která dováží nábytek i dekorace značky Riviéra Maison do České republiky. Děkujeme za inspiraci i za fotografie poskytnuté k článku.

Naše další TIPY na čtení:

Jak se starat o nábytek, aby zůstal stále krásný? Dozvíte se ZDE.

Příběh populární nizozemské značky Riviéra Maison si můžete přečíst ZDE.