Přichází ten kouzelný předvánoční čas, kdy hledáme ty nejvhodnější vánoční dárky pro naše blízké, zdobíme naše domovy a snažíme se, aby Vánoce pro nás i naše blízké byly úžasné a nezapomenutelné. Vánoční výzdoba našich domovů je velmi důležitá, protože navozuje tu správnou vánoční atmosféru, pocit, že jde o kouzelný čas, který se tolik liší od všedních dní zbytku roku. Je to čas jen pro nás a pro naše rodiny, kdy zapomínáme na všední starosti a trávíme čas v kruhu rodinném. Věříme, že naše tipy na vánoční výzdobu na Vánoce je pro vás udělají ještě krásnějšími …

Vánoční výzdoba bytu

To, že by vánoční výzdoba měla obsahovat mnoho svíček, adventní věnec, vánoční věnec na dveře, světelné vánoční ozdoby a mnoho dekorací se zimními a vánočními motivy, je jasné. Jak však vánoční výzdobu posunout výš, nejen plnit zažitá pravidla, jak má vypadat? To se dozvíte v následujících řádcích plných vánoční atmosféry.

Krásný vánoční věnec.

Originální vánoční světýlka

Časy, kdy vánoční světýlka obsahovaly pouze blikající malé žárovičky, jsou už pryč. Nyní jsou trendem mnohem různorodější a kreativnější pojetí vánočních světýlek, které budou vypadat kouzelně na stromečku, na oknech i jako další součást vánoční výzdoby vašeho stylového domova.

Světýlka, které se skládají z něžných svítích kuliček ukrývají bílé pírko.

Náš TIP, jak využít klasická vánoční světýlka: Pokud máte doma klasická blikající světýlka s malými žárovičkami, přikupte si ještě řetěz, který je vyroben z imitace jehličí (naleznete v Tesco nebo i v jiných větších obchodech).Tento řetěz potom obmotejte světýlky a dozdobte malými skleněnými baňkami nebo jinými malými vánočními dekoracemi. Můžete jím potom ozdobit rohy nábytku nebo jej naaranžovat nad dveře.

Vánoční výzdoba i na netradičních místech

Zkuste si vyzdobit i místa, na kterých jste v minulých letech zapomínali. Široká nabídka vánočních světýlek, svítích kuliček a dalších světelných vánočních dekorací umožňuje si vyzdobit i rám postele nebo rám pohovky. Tato místa v minulosti zůstávala prázdná, ale nyní mohou zářit stejně jako sám vánoční stromeček.

Netradičně můžete umístit i další vánoční dekorace. Třeba baňky. Krásně budou vypadat v skleněné truhle nebo i položené na stojanu, který byl kdysi vyhrazen pouze na vánoční cukroví.

Takové vánoční ozdoby, které se hodí ke stylu Vašeho domova

Jaký styl, takový stromeček …

Při nákupu vánočních dekorací, přemýšlejte především nad tím, jak budou dotvářet celkový dojem z vašeho domova a zda se ke stylu, ve kterém je vás interiér, hodí. Pokud máte byt či dům v industriálním stylu, můžete si dovolit umělý vánoční stromeček s umělým sněhem a na něm lesklé moderní jednoduché vánoční koule. Naopak pokud máte byt či dům v rustikálním stylu, rozhodně si pořiďte živý vánoční stromeček, který dozdobte vánočními ozdobami z přírodních materiálů nebo vánočními ozdobami po babičce.

Nejde samozřejmě jen o vánoční stromeček, ale celkově o vánoční výzdobu, která je u venkovských stylů (provensálský, rustikální …) přítomna v každém koutku. U střízlivějších stylů (například industriální) je pak výzdoby méně a je jednodušší.

Vánoční výzdoba a rustikální zrcadlo. Rustikální styl povoluje mnoho doplňků, ale zakazuje umělé materiály.

Vánoční stolování a nádobí

Nepodceňujte ani vánoční tabuli a pořízení vhodného nádobí s vánočním motivem. Kvalitní nádobí s vánočním motivem vám bude dobře sloužit dlouhé roky a vždy, když jej vytáhnete na začátku adventního času, tak budete vědět, že Vánoce se blíží.

Vánoční tabuli opět přizpůsobte stylu vašeho domova, ale vždy pamatujte na vánoční prostírání, ubrousky, svíčky a vánoční dekorace.

Přejeme vám nádherný předvánoční čas plný pohody, vánočních trhů, vůní, atmosféry (… a stylu, samozřejmě). 🙂

Vánoční showroom Elmina.

Děkujeme vánočně naladěné Elmině za inspiraci i za fotografie poskytnuté k článku.