I pro rok 2019 zvolil mezinárodní institut barev barvu, která bude po celý tento rok nést titul „barva roku“. Po výrazně fialové barvě (Ultra Violet), která byla barvou roku 2018, nyní přichází něžná, ale sytá korálová barva. Jedná se o speciální odstín Living Coral, tedy světlý tón korálově červené barvy s něžným nádechem růžové.

Tak to je ona, na vyhlášení barvy roku 2019 čekal celý svět. Zdroj: Pinterest

Něco málo o slavném Pantone Color Institute

Jedná se o institut, který určuje koloristické trendy pro každou sezónu. Zároveň má také milou povinnost určit barvu roku, na kterou čeká především svět módy, ale také interiéroví designéři, malíři a další umělci, kteří kouzlí s barvami.

Barva roku 2019 – v odrazu korálů


Barva roku 2019 má na paletě Pantone označení 16-1546. Institut se nechal inspirovat korálovým útesem a novou barvu roku představil i s popisem, proč byla vybrána tato barva. Jedná se o optimistickou, krásnou a sytou barvu, která sluší každé ženě a umí nabít energií každý prostor. Je také symbolem krásy korálů, útočiště mnoha mořských živočichů, a má tak prezentovat návrat společnosti k přírodě v našem přetechnizovaném světě.

Které barvy se hodí ke korálové?


Podle palety barev „Focal Point”, kterou vytvořil přímo institut Pantone, se k odstínu Living Coral bude hodit například temná smaragdově zelená, hravá tmavě růžová, ale také neutrální  šedá. Pokud chcete, aby váš interiér vypadal elegantně, ale zároveň optimisticky, určitě se nebojte dát na doporučení institutu, kterému svěřil barvy celý svět.


Barvy, které se podle institutu Pantone hodí k odstínu Living Coral. Zdroj: digitalartsonline.co.uk

Nábytek a doplňky v barvě roku 2019

Protože se jedná o velmi sytou a výraznou barvu, dávkujte ji v interiéru s citem a ideálně ji kombinujte s barvami podle doporučení institutu Pantone.

Zdroj obrázků: Pinterest