Obývací pokoj je místo, kde se rozhoduje o důležitých věcech rodiny, kde se setkáváte s přáteli, kde se bavíte, ale i přemýšlíte o životě. Obývací pokoj je také místem, které reprezentuje vás a vaši rodinu. Každého hosta uvedete do obývacího pokoje a posadíte na sedačku. Ano, sedačka je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku ve vašem domově. Jak vybrat sedačku tak, aby splňovala vše, co od ní potřeřebujete?

Sedačka potřebuje dostatek prostoru

Nejnovější trendy v oblasti interiérového designu se přiklání k vzdušnému pojetí prostoru. Doby těžkých obývacích stěn, mezi které se vpasoval nevzhledný a těžký gauč, jsou naštěstí už pryč. Nová sedačka bude dominantou vašeho obývacího pokoje a ideálně by měla být umístěna do prostoru. Zvolte proto velikost tak, aby v prostoru vynikla, ale zároveň měla kolem sebe dostatek místa tak, aby každý, kdo se chce posadit, měl dostatek prostoru kolem sebe a pohodlí. Necháte navíc vyniknout její krásu tím, že nebude utlačovaná v koutě pokoje nebo mezi nábytkem. Kvalitní sedačka je přece krásná ze všech stran a toho je potřeba využít.

Náš TIP: Pokud máte malý byt, je vhodné zvolit menší sedačku a doplnit ji křeslem, které s ní bude ladit.

Křeslo Classic

Klasické křeslo od značky Riviéra Maison v  neutrální barvě se bude hodit ke každé sedačce a do každého prostoru.

 

Někdy stačí i jeden jediný kus nábytku v „ultra violet“ (barva roku 2018). Pokud je celý váš obývací v neutrálních barvách, křeslo ve výrazné barvě jej rozzáří.

Ať sedačka stylově odpovídá obývacímu pokoji

Dejte si čas na výběr sedačky a počkejte na tu, do které se skutečně zamilujete. Pokud zařizujete nový byt, pak bude sedačka pravděpodobně určovat styl celého vašeho obývacího pokoje. V případě, že potřebujete novou sedačku a interiér už je zařízen, pak se budete řídit stylem vašeho interiéru. Na trhu je nepřeberné množství sedaček a určitě není problém najít tu pravou. Pokud si nejste jisti, v každé kvalitní prodejně vám poradí, pokud na fotografii (třeba i v telefonu) ukážete váš interiér.

Pohovka SAINT JAMES

Pohovka Saint James od populární nizozemské značky Riviéra Maison  je univerzální a krásná ve své jednoduchosti s nádechem romantiky.

Potah podle životního stylu

Barvu a materiál potahu vybírejte přesně podle toho, jak žijete.

Máte malé děti a jejich ručky jsou nezbedné? Pak vyberte spíš tmavší potah, který lze snadno vyčistit.

Pokud máte domácí mazlíčky, bude skvělé, když sedačku bude možné snadno vysát. Také je potřeba myslet na to, že pejsek nebo kočička jsou schopni zničit kůži, protože ji podrápou drápky. Zvířátko by sice na pohovku vůbec nemělo mít přístup, ale většinou to skončí jinak. 🙂

Když sedačku budete kupovat, hodně se ptejte na vhodnou péči o materiál. Zkušený personál by vám měl o vlastnostech materiálů říct úplně vše a neměl by být problém vybrat ten pravý.

Pohovka CENTRAL PARK

Pohovka Riviéra Maison Central Park  je dostupná  v širokém množství barev a materiálů (len, kůže ‚Pellini‘ a další).

Vše v jedné sedačce

Všechny tyto faktory by se měly v konečném výsledku promítnout ve vaší nové sedačce.

Články, které vám mohou pomoci při výběru vaší nové sedačky:

Vyznejte se ve stylech interiérů – zvolte si styl obývacího pokoje a sedačky

Jak se starat o nábytek – rady, jak se starat o potahy sedačky z textilu i z kůže

 

Děkujeme Elmina za námět na článek a některé poskytnuté fotografie pro účely tohoto článku.