Vánoce už jsou skoro tu! Takže pokud ještě nemáte váš stylový domov vyzdobený a plný vánoční atmosféry, je nejvyšší čas začít na tom pracovat. Máme pro vás hned několik trendy tipů na Vánoce 2019! Pohodlně se usaďte, zapalte svíčku s vůní jablek, skořice či smrčku, uvařte si čaj (nebo potěšte smysly svařákem) a můžeme začít plánovat trendy vánoční výzdobu. 

Vánoční barevné (na)ladění

Základem pro oku libou výzdobu je určení barev. Ty volte podle interiéru, aby společně s výzdobou vznikl hezký a sladěný celek, který podpoří krásu vašeho domova. 

Odborníci radí, že při zdobení stromečku a tvoření vánočních dekorací (například adventního věnce) bychom vše měli ladit v rámci tří barev. A ideálně tón v tónu. 

Barvy a materiály Vánoc 2019

Pokud chcete mít skutečně trendy vánoční výzdobu vsaďte na čistou bílou, pastelové barvy a přírodní materiály. Tyto záležitosti jsou trendy už několikátou sezónu. Není divu. Přírodní prvky vánoční výzdoby v kombinaci s čistoskvoucí bílou a jemnými pastelovými barvami dokáží vytvořit skutečně slavnostní atmosféru s nádechem něžné elegance. 

Jemné pastelové tóny vypadají společně s bílou velmi luxusně. Zdroj: Pinterest

Náš TIP nejen na Vánoce: Velmi trendy je letos i samet. Ten v kombinaci s vánoční výzdobou udělá domov ještě útulnější. Pokud se vám nechce kupovat velké kusy nabytku oděné do luxusního a hřejivého sametu, zkuste si dopřát třeba aspoň sametové povlaky na polštáře či velmi trendy a roztomilý puf. 

Samet je luxusní a hřejivý materiál, kterému Vánoce prostě sluší. Zdroj: Riviéra Maison

Zero Waste Vánoce

Ekologie, recyklace a Zero Waste. Tyto tři pojmy se stále více skloňují nejen v médiích. Pokud vám leží na srdci budoucnost naší planety a přejete si chovat se ohleduplněji, mohou být Vánoce ve stylu Zero Waste tím pravým mezníkem. Jak je ale zařídit? 

Bez odpadu

Je to prosté, Vánoce bez odpadu a život bez odpadu. Skvělé na tom je, že si míru určujete jen vy. Můžete začít používat znovupoužitelné odličovací tampony a v drogerii si stáčet tekuté mýdlo do znovunaplnitelných obalů.

Svým blízkým pak zkuste začít k Vánocům dávat spíše zážitky či věci, které jste vyrobili sami. My se ale chceme zaměřit především na Zero Waste vánoční výzdobu. A stylovou! 

Přírodní materiály a úcta ke kráse

Místo plastových ozdob zkuste usušit jablka a pomeranče a pověsit je na přírodní provázek. Využijte skořici, badyán, perníčky a šišky jako dekoraci na stůl. Vyrobte si ozdoby ze slámy, ze dřeva či ze sušených květin.  Přemýšlejte o možnostech, jak si vyzdobit domov bez nákupu hromady ozdob.

Například vánoční věnec na dveře si můžete vyrobit ze skořápek vlašských ořechů, z šípků nebo dokonce ze špuntů na víno. Velkou porci inspirace najdete třeba na Pinterest

Stromeček zdobený jen přírodninami. Není krásný? Zdroj: Pinterest

Pokud se u vás doma již ozdoby nacházejí (třeba ty nádherné skleněné po babičce) najděte každé Vánoce způsob, jak jim vdechnout život bez toho, abyste museli dokupovat další ozdoby, řetězy a jiné vánoční nezbytnosti. Někteří lidé mají dokonce zvyk, že každé Vánoce má jejich výzdoba jinou barvu. Zkuste to jinak a přistupte kreativně k tomu, co už máte doma.

Je to nejen ekologičtější, ale věřte, že ve výsledku budou krásné rodinné ozdoby v kombinaci s přírodními materiály vypadat mnohem lépe, než kopa pestrobarevných plastových ozdob. 

Vánoční slavnostní stolování nemusí být o hromadě baněk a zlatých řetězů. Stačí přírodní materiály a trošku kreativity. Zdroj: Pinterest

Náš TIP nejen na Vánoce: Jeden předmět může mít mnoho možností využití. Vymyslet se dá mnohé! Například místo nákupu mnoha svícnů zkuste obrátit sklenice na víno. Na velký talíř naskládejte šišky a svíčky a chvilku vám poslouží jako adventní věnec. Fantazii se meze nekladou. 

Stromeček jen na chvilku

Zapátrejte, zda ve vašem okolí neexistuje půjčovna vánočních stromečků. Tam si stromeček rezervujete a kolem 21. až 23. prosince k vám přijede. A po Vánocích zase odjede a bude v květináči dál žít svůj život a čekat na další Vánoce, kdy si jej objedná někdo jiný. No nezní to skvěle?

Zkuste si stromeček půjčit. Nebo si rovnou vyrobit skutečně originální variantu vánočního stromečku, která vás potěší každý rok. Zdroj: Pinterest

Další články na téma ekoVánoce