Rozhodli jste se pořídit nový nábytek do obývacího nebo dětského pokoje, ale nevíte, pro jakou barvu se rozhodnout? Chcete, aby vaše pracovna působila profesionálním dojmem? Potřebujete opticky zvětšit předsíň? V žádném z těchto případů neuděláte chybu, pokud vsadíte na nábytek v dekoru dub sonoma. Proč je v současné době tolik oblíbený? 

Dub sonoma si najde místo v každé místnosti. Zdroj: eranabytek.cz

Co je to dub sonoma?

Dub sonoma se u výrobců nábytku těší velké oblibě. Ptáte se proč? Protože má nádherný světlý odstín s šedavým nádechem a překrásnou kresbu dřeva. Díky tomu se hodí prakticky do každého interiéru a snadno se kombinuje s jakoukoliv barvou. Nepravidelná struktura dřeva podtrhne design nábytku, kterému dodá přírodní vzhled.

Rozdíl mezi klasickým dubem a dubem sonoma

Tradiční dub je charakteristický hnědou barvou se zlatavou tonalitou. Dub sonoma je oproti němu jemnější a má modernější vzhled. Díky šedavému odstínu se skvěle hodí především do domácností, které preferují moderní styl, minimalismus a zároveň spojení s přírodou.

Jestliže hledáte nábytek na celý život, sáhněte po masivu v dekoru dub sonoma z pravého dubového dřeva. V tomto případě však musíte počítat s poměrně velkou finanční investicí. Druhou možností je volba nábytku z lamina. Laminované dřevotřískové desky se dnes pro výrobu nábytku využívají velice často, jelikož kombinují dobrou mechanickou odolnost a jsou dostupné v celé řadě barevných provedení.  Dřevotřískové desky mají povrch upravený impregnovaným dekorovaným papírem, který dokáže věrně imitovat kresbu dřeva. Proto je pořizovací cena výrazně nižší, ale vzhled téměř k nerozeznání od pravého masivu.

Výhody dekoru

Tento dekor propůjčuje nábytku:

  • lehkost,
  • sofistikovanost,
  • přirozenost,
  • skvěle maskuje drobné nečistoty jako prach nebo otisky prstů,
  • lze jej kombinovat s většinou barev.

Místnosti vybavené nábytkem v dekoru dub sonoma vyzařují pohodovou atmosféru a na pohled působí prostornějším dojmem. Nábytek si po dlouhou dobu zachovává svůj vzhled, snadno se čistí a nepodléhá módním výstřelkům doby. Jedná se o nadčasové provedení, se kterým bude váš domov in v každé době.

Péče o lamino

Nábytek z lamina obecně nevyžaduje náročnou údržbu. Pro otření nečistot postačí vlhký hadřík vhodný pro péči o nábytek. Při silnějším znečištění můžete použít vodu s jemným čisticím prostředkem. Po mokrém čištění je nutné povrch dobře vysušit. Vyhnout byste se měli abrazivním prostředkům, čističům na bázi rozpouštědel a parním čističům.

Miliony kombinací

Neocenitelnou předností dekoru je snadná kombinace s dalšími barvami. Dub sonoma jednoduše sladíte s přírodními zemitými odstíny, ale skvěle vynikne i po boku pastelových či výrazných barev. Vzhledem ke svému přírodnímu odkazu je oblíbenou kombinací především s barvou ve vysokém lesku. Mezi nejtypičtější zástupce tohoto spojení patří obývací sestavy. Výjimkou však není ani barva v matu nebo super matu. Jmenovaný dekor se díky svým vlastnostem skvěle hodí například do místností orientovaných na sever nebo tam, kde je méně světla.

Moderní obývací pokoje

Konferenční stolky v dekoru dub sonoma, ale také police, komody a skříňky se skvěle vyjímají v obývacím pokoji. Nádherně vyniknou v kombinaci s šedým a růžovohnědým vybavením a bílými doplňky. Jestliže upřednostňujete jednoduchost, vsaďte na nábytek čistě dřevěného vzhledu bez barevných kombinací. Jeho uniformní vzhled oživíte barevnými dekoracemi.

Dekor do pokoje vnese pohodou atmosféru. Zdroj: eranabytek.cz

Udělejte z malé předsíně velkou

Nedílnou součástí předsíně je botník, věšák a šatní skříň. Vzhledem k tomu, že tento prostor bývá zpravidla tím nejmenším v bytě, je vhodné jej vybavit nábytkem v dekoru dub sonoma, který předsíň vizuálně zvětší. Jestliže vedle sebe postavíte například šatní skříň a botník v šedavém dekoru, vytvoříte krásný světlý blok, který prostor opticky zvětší.

Světlý dekor místnost opticky zvětší. Zdroj: eranabytek.cz

Profesionální pracovna

Na vašem pracovním výkonu se bezesporu podepisuje pracovní prostředí. Aby se vám v kanceláři dobře pracovalo, měli byste se v ní dobře cítit. Přírodní vzhled a matný povrch zmiňovaného dekoru do místnosti vnese pocit klidu a dá vám prostor ke koncentraci. Díky nábytkovým sestavám si v dekoru dubu sonoma můžete pořídit psací stůl, regály, skříňky i police.

Nezapomenutelný dětský pokoj

Předností dubu sonoma je jeho nadčasovost. Právě proto je vhodným nábytkem do dětského pokoje. Je totiž jedno, zda bude pokojíček královstvím pro vaše mrňousky nebo pokojem pro dospívající studenty. Ideální je například zvolit pouze jednotný dřevěný vzhled nebo vsadit na kombinaci s bílou či šedou. Ve zmiňovaném dekoru jsou k dostání postele, psací stoly, komody i šatní skříně.

Dětský pokoj v dekoru dub sonoma. Zdroj: eranabytek.cz

Relaxační ložnice

Nábytek v přírodním dekoru vnese do ložnice příjemnou atmosféru, která podporuje usínání, ale také usnadňuje probouzení. Není nic hezčího než se probudit do příjemného prostředí. Kromě manželské postele, nočních stolků a šatní skříně můžete svoji ložnici vybavit i toaletním stolkem, který ocení každá žena.

Originální šatní skříň. Zdroj: eranabytek.cz